Witam w mojej pracowni

 

Już od ok.40-tu lat zajmuję się konserwacją i naprawą mebli oraz przedmiotów muzealnych, zabytkowych, dekoracyjnych, pamiątek rodzinnych, zegarów antycznych (ale tylko obudów ponieważ od mechanizmów jest zegarmistrz), ram złoconych i nie, do obrazów  i luster i wielu wielu innych przedmiotów.

W roku 1979, po ukończeniu nauki w Państwowym Zawodowym Studium Plastycznym w Tarnowie otrzymałem dyplom o nr33/79 z uprawnieniami  konserwatorskimi, upoważniający mnie do wykonywania zawodu  „Konserwacja przedmiotów artystycznych i dzieł sztuki o specjalności  Konserwacja mebla”.

 

W latach 1980-1982 pracowałem w PPPKZ  (Przedsiębiorstwo Państwowe Pracownie Konserwacji Zabytków)  w Pracowni  Konserwacji Sztuki Zdobniczej w Warszawie i w tym czasie miałem zaszczyt i okazję uczestniczyć w odbudowie Zamku królewskiego w Warszawie. W kolejnych latach 1983-1988 pracowałem  na ASP Warszawa, na wydziale Konserwacji malarstwa i rzeźby polichromowanej , pod kierownictwem prof. Krystyny Sommer. Następnie założyłem własną firmę „Konserwacja i Naprawa Dzieł Sztuki Andrzej Walczyński”, którą w obecnej formie, prowadzę nieprzerwanie od 01.01.1993r.

 

W ciągu tych lat, wykonałem bardzo wiele prac dla różnych firm, instytucji państwowych, muzeów i zleceniodawców prywatnych z kraju oraz z zagranicy.

 

Można powiedzieć, że z biegiem lat moja firma stała się firmą rodzinną. Obecnie, ściśle współpracuję z  p. Martą Walczyńską – Januszewską – dyplomowanym konserwatorem malarstwa i rzeźby polichromowanej. Świetnie uzupełniamy się wiedzą  i doświadczeniem w swoich dziedzinach i dzięki temu jesteśmy w stanie sprostać złożonym i  skomplikowanym zleceniom. Firma jest wyposażona we wszelkie, profesjonalne narzędzia i pomoce niezbędne do właściwego wykonania różnych, często skomplikowanych zadań. Posiadamy też duży stół niskociśnieniowy do konserwacji  obrazów/dublażu.

 

Żeby zapewnić możliwie największy wachlarz oraz poziom  usług mamy kontakt i współpracujemy z najlepszymi  z  branż uzupełniających i tak np. gdy chodzi o profesjonalną kompleksową konserwację zegara: mechanizm i obudowa, ściśle  od wielu lat współpracuję z  pracownią Marek Jakub Biń Zegarmistrz Konserwator Zegarów  Zabytkowych .

 

Nie uchylam się przed żadnym wyzwaniem.  W mojej pracy w razie potrzeby korzystam z najnowszych materiałów i technologii, czego przykładem może być wykonana praca przy renowacji  wszystkich elementów meblowych i meblowych ścian grodziowych we wnętrzu luksusowego samolotu pasażerskiego Embraer 135 Legacy .  Tak więc podsumowując, przeprowadzę konserwację, renowację, naprawię  zarówno mały stolik  czy zegar wiszący, kwietnik, wszelkiego typu meble bardzo stare lub też zupełnie nowe, dizajnerskie, meble muzealne, rzeźbę drewnianą, meble polichromowane, ołtarze kościelne, złocone, ramy od obrazów i luster czy też np. meble z luksusowego samolotu lub jachtu.

 

Zapraszam do skorzystania z moich usług, oferuję najwyższą jakość wykonania jak też użytych materiałów.

 

      

                                                                      Andrzej Maria Walczyński